En İyi Öneri Sitesi Tanıtım

En İyi Öneri Sitesi Tanıtım

En İyi Öneri Sitesi Tanıtım

En İyi Kurutma Makinesi Modelleri Ve Öneriler


En İyi Öneri Günümüzde yıkanan çamaşırları kurutmak büyük bir sorun haline gelmiş durumda. Özellikle kapalı ve yağışlı havalarda çamaşır teli kullanmak ev içindeki alanın bir hayli azalmasına sebep olabiliyor. Bu nedenle çoğu zaman ütüye bile gereksinim bırakmayan kurutma makineleri artık bir evin temel ihtiyaçları arasında sayılıyor. Balkonda çamaşır kurutma derdine, toz ve alerjen sıkıntısına son veren en iyi kurutma makinesi öneri listesinde Arçelik, Bosch, Siemens gibi her bütçeye uygun seçenekler yer alıyor.


Kurutma Makinesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çamaşır kurutma makineleri, sağladığı pek çok avantaj ile büyük bir gereksinim haline gelmiş durumda. Hem pratik oluşları, hem de zaman ve enerji tasarrufu sağlamaları nedeniyle çamaşır makineleri sıklıkla tercih ediliyor. Ayrıca hayvan tüyü, tozlanma ve benzeri sorunları da bertaraf etmeye yarayan pek çok farklı model bulunuyor. Bu durumda en iyi kurutma makinesi hangisi sorusuna verilen yanıtlar da kişisel ihtiyaçlara ve kullanım türüne göre değişiklik gösteriyor. Temel olarak bir kurutma makinesi satın almadan önce şu özellikleri göz önünde bulundurmanız gerekiyor:

 • Öncelikle kurutma makinesi alırken kullanım ihtiyacınızı iyi belirlemeniz ve buna göre bir kapasite tercihi yapmanız önemli. Çamaşır kurutma makineleri 6, 8 ve 10 gibi farklı alternatiflerle sunulur. Ailenizin kaç kişi olduğuna, halı, kilim, yorgan gibi büyük ebatlı eşyaları yıkama durumunuza ve çamaşır kurutma ihtiyacınıza göre bir kapasite seçimi yapabilirsiniz.
 • Kurutma makineleri pratik bir kullanım sunar, ancak enerji tasarruflu bir model tercih etmezseniz yüksek elektrik ve su faturaları ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle yıkama sıklığı da göz önünde bulundurarak, makinenin tasarruflu olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Kurutma makineleri de çamaşır makineleri gibi sesli çalışırlar, yaşam konforunuz açısından ses düzeyi düşük olan modelleri tercih etmelisiniz.
 • Çamaşır kurutma makinesini nereye koyacağınızı belirleyerek bir seçim yapmanız gerekir. Evinizde kurutma makinesine özel bir alan ayırdıysanız makine ebatlarının buraya uyduğundan emin olmalısınız. Bunun içi ev tipi modeller arasında bir tercih yapabilir veya daha düşük kapasiteli ürünleri tercih edebilirsiniz.
 • Bir diğer konu da makinedeki program sayısıdır, farklı kurutma programları bulunan makineler size daha fazla alternatif sunar. Hassasiyet ayrımı ve kırışıklık azaltma gibi özellikler ayrı tipteki çamaşırlarınızı zarar vermeden kurutmanızı sağlar.

Enerji Tasarruflu ve Geniş Hacimli En İyi 10 Kurutma Makinesi

Geniş iç hacmi ile çamaşırlarınızı kolayca kurutmanızı sağlayan hem pratik, hem de enerji tasarruflu en iyi kurutma makinesi modellerini sizler için inceledik. İşte her bütçeye uygun 10 kurutma makinesi:

1. Profilo KM8351CTR

Profilo KM8351CTRProfilo KM8351CTR

 • Enerji Sınıfı: A++
 • Kapasite: 8 kg
 • Ses Seviyesi: 65 dB

Geniş hacimli ve enerji tasarruflu çamaşır kurutma makinesi tavsiye listesinin ilk sırasında Profilo’nun ısı pompalı KM8351CTR modeli yer alıyor. Ürün kaliteli malzeme kullanımı nedeniyle uzun yıllar kullanıma uygun olmasıyla öne çıkıyor ve 8 kilo kapasitesiyle tek seferde fazla miktarda çamaşırı kurutma imkanı sunuyor. Makinedeki kırışıklık azaltma opsiyonu çamaşırlarınızın kurutma sırasında daha az kırışmasını sağlıyor. Bu modelde ayrıca nem ve zaman sensörü de bulunuyor, bu nedenle tam kapasiteli bir kurutma performansı sunuyor. Üründeki tek dezavantajın orta-üst seviyeli ses desibeli olduğu söylenebilir.

2. Siemens WT45W410TR

Siemens WT45W410TRSiemens WT45W410TR

 • Enerji Sınıfı: A++
 • Kapasite: 8 kg
 • Ses Seviyesi: 64 dB

Siemens WT45W410TR verimli kurutma performansının yanı sıra, kendi kendini temizleme özelliği ile de beğenilen bir ürün. Otomatik kondenser temizliği yapması, enerji tüketimini fazlasıyla azaltırken size de oldukça rahat bir kullanım sağlıyor. Nazik ve hassas kurutma ayarı, 40 dakikalık süper hızlı program ve farklı kumaş tiplerine özel programlar her çamaşırı en iyi şekilde kurutma imkanı tanıyor. Titreşim önleyici yan paneller sayesinde kurutma işlemi sırasında makinedeki titreşim seviyesi oldukça düşük oluyor, fakat ürünün bir dezavantajı olarak ses seviyesinin biraz yüksek olması gösteriliyor.

3. Electrolux EW7H458ST

Electrolux EW7H458STElectrolux EW7H458ST

 • Enerji Sınıfı: A++
 • Kapasite: 8 kg
 • Ses Seviyesi: 66 dB

Electrolux markalı ısı pompalı bu kurutma makinesi, yeterli genişlikteki kapasitesi ve oldukça düşük enerji tüketimi ile öne çıkan bir ürün. Bu makinede birbirinden farklı kurutma programları bulunuyor ve kumaş türüne en uygun programı seçebiliyorsunuz. Ayrıca programa da sahip olan bu makine, kıyafetleri standart makinelere göre yarı sıcaklıkta kurutuyor ve böylece giysilerin zedelenmesini önlüyor. Bu sırada ekstra enerji tasarrufu da sağlıyor ve kıyafetlerdeki renk, doku, form gibi özelliklerin uzun süre korunmasına yardımcı oluyor. Üstün performansıyla öne çıkan bu ürün, en iyi çamaşır kurutma makinesi denildiğinde akla gelen uygun fiyatlı seçeneklerden biri.

4. Altus AL 80 IC

Altus AL 80 ICAltus AL 80 IC

 • Enerji Sınıfı: A+
 • Kapasite: 8 kg
 • Ses Seviyesi: 67 dB

Hassas kurutma ve kırışıklık önleme gibi farklı kurutma ayarları bulunduran Altus AL 80 IC, bir kurutma makinesine dair bütün beklentileri karşılıyor. Yüksek ses problemi nedeniyle eleştiri alsa da, etkili performansı ve uygun fiyatı ile öne çıkıyor. Makine aynı zamanda yıkayan çamaşırların üzerindeki toz ve alerjenleri ayırarak daha hijyenik bir kullanım sağlıyor.

5. Beko KM 90

Beko KM 90Beko KM 90

 • Enerji Sınıfı: A++
 • Kapasite: 9 kg
 • Ses Seviyesi: 65 dB

Beko KM 90, yoğuşmalı ısı pompasına sahip olan oldukça geniş hacimli bir ürün. Özel tasarım tamburu ile çamaşırları havalandırarak kurutuyor ve yıkanma gereksinimi olmayan kıyafetlerdeki kötü kokuları alıyor. Ayrıca kurutma süresi istenen kuruluk seviyesine göre kişiselleştirilebiliyor, bu da ekstra enerji tasarrufu sağlıyor. Kullanıcıların yaptığı en iyi kurutma makinesi yorumları arasında sık sık yer alan bu modelde, çocuk kilidi ile ek güvenlik önlemleri de düşünülmüş.

6. Grundig GDH 92

Grundig GDH 92Grundig GDH 92

 • Enerji Sınıfı: A++
 • Kapasite: 9 kg
 • Ses Seviyesi: 65 dB

Grundig GDH 92 pek çok özelliği ile adından bahsettiren bir çamaşır kurutma makinesi. Bu makinede çamaşırların kuruması için gerekli zamanı otomatik olarak ölçen multisense teknolojisi bulunuyor ve akıllı nem sensörü ile ideal kurutma sıcaklığı ile süresi hesaplanıyor. Sahip olduğu gelişmiş tambur ise çamaşırları düşük sıcaklıkta kurutmaya imkan tanıyarak, kırışıklıkları ve form bozulmalarını önlüyor. Üstün yıkama performansından ödün vermeden yüksek enerji tasarrufu sağlayan Grundig kurutma makinesi, bebek kıyafetleri gibi hassas çamaşırlar için ekstra hijyen özelliği sunuyor. Böylece kapsamlı ve verimli bir kurutma performansı sergiliyor.

7. LG RC90V9AV2W

LG RC90V9AV2WLG RC90V9AV2W

 • Enerji Sınıfı: A+++
 • Kapasite: 9 kg
 • Ses Seviyesi: 62 dB

Etkili bir kurutma performansı sunan makinelerden bir diğeri LG RC90V9AV2W modeli. Eco Hybrid teknolojisi ile zamandan ve enerjiden büyük ölçüde tasarruf etmenizi sağlayan bu modelde birbirinden farklı kurutma programları bulunuyor. Hassas çamaşırlar için yıpratmadan kurutma özelliği çamaşırların ütüye gereksinim olmadan kurumasını sağlıyor. Otomatik kondenser temizleme özelliği ise makine performansının düşmesini önlüyor ve pratik bir kullanım elde etmenize yardımcı oluyor. Tüyleri filtreleyerek ayıran bu etkili ürünü evcil hayvan besliyor veya alerjenlerden etkileniyorsanız tercih edebilirsiniz.

8. Bosch WTX87K80TR

Bosch WTX87K80TRBosch WTX87K80TR

 • Enerji Sınıfı: A++
 • Kapasite: 9 kg
 • Ses Seviyesi: 62 dB

Çamaşır kurutma makinesi öneri listelerinde sıklıkla yer alan Bosch WTX87K80TR, özellikle düşük ses seviyesi ile öne çıkan bir model. Aynı zamanda tam kapasiteli bir performansa da sahip. Akıllı kurutma teknolojisi kullanan bu kurutma makinesi, narin kurutma özelliği ile çamaşırların yıpranmadan kurumasını sağlıyor. Ağırlık, kumaş türü ve nem seviyesi gibi ayarları otomatik olarak yaptığından oldukça verimli bir enerji tüketimi sunuyor. Kırışıklık azaltıcı ve alerjiye neden olan parçacıkları alma gibi ek özellikler ile beklentiyi tam anlamıyla karşılıyor. Ayrıca ürünün dokunmatik ekranı da tatmin edici ve kolay bir kullanım elde etmenizi sağlıyor.

9. Arçelik 900 KM

Arçelik 900 KMArçelik 900 KM

 • Enerji Sınıfı: A++
 • Kapasite: 9 kg
 • Ses Seviyesi: 65 dB

Arçelik markalı bu model, zaman erteleme ve hızlı kurutma gibi özellikleri ile etkili bir kullanım sunuyor. Kırışıklık azaltma etkisi ve geniş iç hacmi bütün çamaşırları ideal şekilde kurutmaya yarıyor. Özel filtre ve tambur teknolojisine sahip olan model alerjenleri ayırarak cilt tahrişlerini önlüyor. Havalandırma sistemi ile kötü kokuların önüne geçiyor ve yıkama gereksinimi olmayan kıyafetlerinize ekstra hijyen sağlıyor. Geniş hacmine rağmen içine koyduğunuz çamaşır miktarını hesaplıyor ve böylece fazla enerji tüketiminin önüne geçiyor.

10. Regal KM 9102

Regal KM 9102Regal KM 9102

 • Enerji Sınıfı: B
 • Kapasite: 9 kg
 • Ses Seviyesi: 65 dB

Geniş iç hacmi ve estetik görünüşü ile listemize girmeyi başaran modellerden bir diğeri Regal KM 9102. Ekstra kuruluk ve hassas nem dengesi sağlayan bu ürün, genel olarak B sınıfı enerji seviyesi nedeniyle eleştiriliyor. Ancak sessiz çalışması, zaman erteleme özelliği ve hızlı programı etkili bir performans almanızı sağlıyor.

Sonuç

Siz de çamaşır kurutma makinesi alırken yukarıdaki listeyi inceleyerek kendinize uygun bir seçim yapabilirsiniz. Kullanım gereksinimlerine uygun kapasiteye sahip olan ve kırıştırmayan çamaşır kurutma makinesi modelleri ile hem alandan, hem de zamandan tasarruf edebilirsin.

Mikrodalga önerisi konumuzada burdan tıklayıp gidebilirsin.

Facebook'ta PaylaşTwitter'da PaylaşLinkedin'de Paylaş