Canlı Mobese Hizmetleri

Canlı Mobese Hizmetleri

Canlı Mobese Hizmetleri

Verimli Bir Tatil Nasıl Geçirilir, Nelere Dikkat Edilmeli


Çocukların dört gözle beklediği 15 günlük yarıyıl tatiline az kaldı. Hem öğrenciler hem veliler tarafından heyecanla beklenen bu zaman dilimi için hayaller kurulmaya, planlar yapılmaya başlandı.


Tatili Hem Eğlenceli Hem Verimli Geçirmenin Yolu Var mıdır? Yoksa Bu Bir Hayal midir?


Tatilde her yaştan insan eğlenmeyi bekler. Bunu tabi ki herkesten çok çocuklar ve gençler, ister ve bekler. Çocuklara katmak istenilen değer ya da alışkanlıklar için bu süreç değerlendirilebilir. Ancak bunu yaparken çocuğun ilgi alanlarını asla göz ardı etmemek gerekir.


Okul zamanında çocukların derslerinden dolayı daha kısıtlı vakit ayırdıkları aktivitelerin süresi biraz daha artırmasına müsaade edilebilir. Örneğin dışarıda futbol oynama süresi biraz artabilir, sinemaya biraz daha sık gidebilir.


Çocukların ev ödevlerini yapmasının sonrasında ebeveyn çocuk ilişkisini de artıracak ve çocuğun gelişimine katkı sağlayacak organizasyonlar düzenlenebilir. Örneğin müze ve ören yeri ziyaretleri planlanabilir ya da tiyatro izlemeye gidilebilir, hayvanat bahçesi gezilebilir, doğal güzelliklerin ziyareti yapılabilir. Böylece hem çocuğun genel kültürüne katkı yapılmış olur hem de ailecek geçirilen kaliteli bir zaman oluşturulmuş olur.


Çocuklarınız ve aileniz için güzel bir tatil planlarken gideceğiniz bölgenin mobese kameralarına bakmanızda faydalı olabilir. https://www.canlimobese.com/ sitesi sizin için yol gösterici olabilir. Örneğin Didimi canlı izlemek isterseniz https://www.canlimobese.com/didim-canli-izle/ buradan Marmarisi canlı izlemek istersenizde https://www.canlimobese.com/marmaris-plaj-canli-kamera-izle/ plajlara bakarak fikir edinebilirsiniz.


Bu Çocuk Hiç Mi Ders Çalışmayacak?


Öncelikle bu 2 haftalık dönemin bir tatil olduğu unutulmamalıdır. Elbette çocuklar bu dönemde ders çalışacak, kendilerine verilen ödevleri tamamlayacaklar. Bu sebeple tatil ve öğrenmeyi ya da ders tekrarını baskı uygulamadan birbirine entegre etmek gerekir. Zaten kendine yeterli vakit ayırdığını düşünen sorumluluk sahibi bir çocuk yapması gereken ödevleri ya da çalışmaları da tamamlayacaktır.


15 Günlük Yarı Yıl Tatilinde Yapılabilecek Aktivitelere Örnekler:


-Yabancı dil öğrenmek


-Yazılım öğrenmek


-Müze ve ören yerlerini ziyaret etmek


-Bilim müzelerini ziyaret etmek


-Kitap okumak


-Resim yapmak


-Hayvanat bahçesini doğal yaşam parklarını ziyaret etmek


-Sportif aktivitelere katılmak, ata binmek (Herhangi bir sağlık sorunu olmaması ve gerekli önlemleri almak kaydı ile uzmanlar eşliğinde yapılması önerilir.)


-Arkadaşları ile oyun oynamak


-Tiyatroya, sinemaya gitmek


-Buz pateni yapmak


Daha önce görmediği yerlere mini seyahatler düzenlemek. Örneğin Kapadokya'yı ya da İzmir'i gezmek, keşfetmek.

Facebook'ta PaylaşTwitter'da PaylaşLinkedin'de Paylaş